Pytania i odpowiedzi na temat wypożyczania aut dostawczych.
1. Jak wybrać zaufaną wypożyczalnię samochodów dostawczych?
Jeżeli potrzebujemy auta dostawczego, wcale nie musimy od razu dokonywać zakupu. Wystarczy skorzystać z usługi, jaką jest wynajem aut dostawczych Warszawa. Takie rozwiązanie wybiera coraz więcej przedsiębiorców i osób prywatnych. Tylko czym kierować się wybierając wypożyczalnię busów, aby być zadowolonym ze współpracy?
Jeszcze zanim udamy się do wypożyczalni
Na samym początku musimy określić, jakiego modelu samochodu potrzebujemy. Wyznaczmy również okres najmu, a także nasz budżet. Dzięki temu będziemy mogli zwrócić się do wypożyczalni z ustalonymi informacjami. Pracownicy danej firmy łatwiej znajdą ofertę dopasowaną do naszych oczekiwań. Takie przygotowanie jest niezbędne również wtedy, gdy samodzielnie składamy zamówienie poprzez stronę internetową.
Wynajem na krótki lub na długi czas
Wynajem pojazdów można podzielić na krótkoterminowy i długoterminowy. Ten pierwszy odnosi się do wynajmu na okres od jednego do kilkunastu dni. Taka usługa sprawdza się przede wszystkim podczas organizacji imprez czy w celu jednorazowego przewozu dużej ilości rzeczy. Natomiast długoterminowy wynajem samochodów dostawczych daje możliwość korzystania z pojazdu przez nawet kilka miesięcy. Z tego rozwiązania najchętniej korzystają przedsiębiorcy, którzy organizują na przykład przejazd dla osób zatrudnianych sezonowo.
Czym kierować się przy wyborze wypożyczalni?
Interesuje nas sprawdzona wypożyczalnia samochodów dostawczych Warszawa, której oferta jest elastyczna i dopasowana do klienta. Taka firma zapewnia nam:
- szeroki wybór pojazdów – różnorodność powinna być najważniejszym atutem firmy, którą wybierzemy. Dzięki temu nawet jeśli dana wypożyczalnia nie posiada w ofercie interesującego nas modelu, to może zaoferować podobny model samochodu. Wystarczy polegać na doświadczonym doradcy klienta. Oprócz ofert pojazdów dostawczych, warto przejrzeć również modele osobowe – być może w przyszłości zainteresujemy się również taką ofertą.
- Niewielką ilość formalności – podpisywana umowa powinna być przejrzysta i zrozumiała, zaś ilość dokumentów potrzebnych do sfinalizowania transakcji – ograniczona do minimum. Dzięki temu wynajem busów nie potrwa dłużej niż kilka minut. To znak, że firma szanuje czas swoich klientów.
- Atrakcyjne ceny – nie ukrywajmy, że to właśnie niskie koszta są jednym z najważniejszych czynników, jakimi kierują się klienci wypożyczalni samochodowych. Ceny za wynajem są naprawdę zróżnicowane, jednak powinniśmy mieć zapewnioną zniżkę przy wynajmie długoterminowym. Mniejsza i zaufana wypożyczalnia aut dostawczych posiada zazwyczaj bardziej korzystną ofertę od swoich większych konkurentów. Znacznym ułatwieniem jest możliwość płatności kartą.
Kontakt z wypożyczalnią
Jeżeli wypożyczalnia busów Warszawa dba o swoich klientów, to jest dla nich dostępna codziennie i umożliwia im kontakt na różne sposoby. Szukajmy wypożyczalni, która działa przez cały tydzień w dogodnych dla nas godzinach i z którą możemy skontaktować się przez telefon, e-maila lub osobiście.
2. Wynajem krótko i długoterminowy
Wynajem aut dostawczych to rozwiązanie dla wielu osób – przedsiębiorców nie posiadających własnej floty, rodzin wyjeżdżających na wakacje oraz dla tych, którym auto niespodziewanie odmówiło posłuszeństwa. Podczas wyboru odpowiedniej oferty, jaką przygotuje dla nas wypożyczalnia aut dostawczych, istotnym jest okres przewidywanego wynajmu – krótko lub długoterminowy.
Czym jest wynajem krótkoterminowy?
Jako wynajem krótkoterminowy pojazdu uznaje się wynajem na okres trwający od jednego dnia do miesiąca. To idealna oferta dla tych, którzy potrzebują specjalistycznej floty tylko od czasu do czasu. Zalety wynajmu krótkoterminowego to:
- znacznie niższe koszty niż przy zakupie pojazdu,
- brak kosztów związanych z ubezpieczeniem, naprawą czy serwisem,
- możliwość korzystania z nowego i sprawnego środka transportu,
- możliwość korzystania z różnych modeli pojazdów w zależności od potrzeb.
Wynajem krótkoterminowy – dla kogo?
Z wynajmu krótkoterminowego, który oferuje nam wypożyczalnia busów Warszawa, korzystają przede wszystkim przedsiębiorcy potrzebujący zorganizować jednorazowy przejazd dla swoich pracowników lub stałe przejazdy przez krótki czas. Dotyczy to również sytuacji, w której dana firma jest w trakcie sprzedawania posiadanych przez siebie pojazdów i potrzebuje zastępczego środka transportu. Z kolei dla osób prywatnych wynajem krótkoterminowy sprawdza się jako sposób transportu na urlop czy wyjazd okolicznościowy. Taki krótkoterminowy wynajem samochodów dostawczych to także doskonała okazja na to, aby przetestować dany model auta.
Charakterystyka wynajmu długoterminowego
Długoterminowy wynajem pojazdów to alternatywa dla zakupu pojazdu czy wzięcia go w leasing. Takie rozwiązanie daje możliwość odliczenia kosztów VAT oraz wliczenia opłat do kosztów uzyskania przychodu. Długoterminowy wynajem aut dostawczych Warszawa jest pewną formą dzierżawy trwającej zazwyczaj od kilku do kilkudziesięciu miesięcy. Po tym czasie dany pojazd jest zwracany, a klient może rozpocząć korzystanie z innego modelu. Jako zalety długoterminowego wynajmu aut dostawczych można wymienić:
- brak konieczności wykupienia pojazdu,
- bardziej atrakcyjną cenę za niż przy wynajmie krótkoterminowym,
- zawarcie w kosztach wynajmu takich elementów jak ubezpieczenie, opłaty za naprawę czy serwis,
- możliwość wyboru nowego modelu po zakończeniu użytkowania danego pojazdu.
Kto korzysta z długoterminowego wynajmu samochodów?
Długoterminowy wynajem busów to rozwiązanie dla przedsiębiorców, którzy nie chcą ponosić kosztów związanych z zakupem pojazdu, a przy tym na stałe potrzebują niezawodnego środka transportu. W praktyce są to bardzo często firmy działające w branży turystycznej lub w budownictwie. To także rozwiązanie dla wszystkich osób, które lubią okresowo – na przykład co rok – zmieniać swój samochód.
Jak dokonać wyboru?
Zawsze należy dokładnie przeanalizować na jak długo potrzebujemy korzystać z danego pojazdu. Pod uwagę trzeba wziąć również koszty takiego rozwiązania. W wyborze może również pomóc nam zaufana wypożyczalnia samochodów dostawczych Warszawa.
3. Wynajem aut dostawczych – jakie są warunki?
Choć wypożyczalnia aut dostawczych posiada elastyczną ofertę, którą dopasowuje do klienta, to jednak skorzystanie z jej usług wymaga spełnienia pewnych warunków. O czym trzeba wiedzieć, zanim zdecydujemy się na wynajem aut dostawczych Warszawa?
Wynajem samochodów – dokumenty potrzebne do zawarcia umowy
Oferta wypożyczalni samochodów dostawczych jest skierowana do kierowców po 24. roku życia, którzy posiadają prawo jazdy od co najmniej czterech lat. Muszą oni być obywatelami Unii Europejskiej. Do spisania umowy wynajmu potrzebne są odpowiednie dokumenty – prawo jazdy, a także dowód osobisty lub paszport. Wypożyczający musi również wiedzieć, że nie może podnajmować pojazdu osobom trzecim bez uprzednio udzielonej zgody wypożyczalni. Do tego należy zgłosić wypożyczającemu chęć wyjazdu samochodem poza teren Polski. Samochody dostawcze nie mogą wyjeżdżać poza granice UE.
W trakcie korzystania z pojazdu
Wypożyczalnia busów Warszawa wymaga, aby najemca w trakcie korzystania z pojazdu posiadał przy sobie prawo jazdy, dowód rejestracyjny, umowę najmu, a także pismo potwierdzające ubezpieczenie OC. Do tego najemca powinien zabezpieczać pojazd przed kradzieżą, stosować się do przepisów ruchu drogowego oraz kontrolować stan płynu chłodzącego, silnikowego oraz systemu oświetlenia w samochodzie.
Jakie są koszty wynajmu samochodu dostawczego?
Opłatę za wynajem uiszcza się z góry. Jeżeli wcześniej została dokonana rezerwacja, to jej koszty wliczają się już w cenę wynajmu. Do tego należy zapłacić kaucję zabezpieczającą w wysokości 800 złotych. Jest ona przekazywana pracownikowi wypożyczalni podczas odbioru pojazdu i oddawana najemcy w momencie zwrotu pojazdu – chyba, że dokonał on naruszenia regulaminu czy też umowy najmu. Jeśli straty przekraczają wysokość kaucji, wówczas najemca ma prawo naliczyć opłatę wyrównującą.
Ubezpieczenie samochodu
Wypożyczalnia oferuje komfortowy wynajem samochodów dostawczych, które posiadają wyposażenie OC, AC, ASS oraz NW. Jeśli dojdzie do awarii pojazdu, wówczas najemca musi natychmiast skontaktować się z wypożyczalnią. W przypadku gdy usterka ma miejsce na terenie Polski i niemożliwym jest korzystanie z pojazdu przez dłużej niż 12 godzin, najemca otrzymuje zwrot pieniędzy za niewykorzystany okres lub może zdecydować się na skorzystanie z pojazdu o zbliżonym standardzie. Najem zostaje również odpowiednio wydłużony o czas, w którym samochód znajdował się w naprawie oraz o ten okres, jaki był potrzebny do dostarczenia pojazdu.
Odbiór i zwrot pojazdu
Odbiór auta jest bezpłatny w miejscu, jakie wyznaczyła wypożyczalnia samochodów dostawczych Warszawa. W innych przypadkach pobierana jest opłata, której wysokość zależy od cennika. Pojazd należy zwrócić w takim stanie, w jakim został odebrany – z zatankowanym bakiem, kompletnymi wyposażeniem, kluczykami oraz dokumentami. Miejsce i czas zwrotu samochodu są określone w umowie najmu.